Szukaj na tym blogu

środa, 1 kwietnia 2020

TEST NA MIŁOŚĆ - HELEN HOANG"Ja kocham ciebie, ty kochasz mnie"


"Test na miłość" to kolejna książka Helen Hoang poruszające społeczne problemy ludzi z autyzmem. Tym razem autystycznym bohaterem jest Khai, dwudziestosześcioletni genialny specjalista od finansów, który mimo że nauczył się w miarę poprawnie egzystować w społeczeństwie, nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami, a romantycznym związkiem już zupełnie nie jest zainteresowany. Dlatego to jego mama postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i osobiście znaleźć mu żonę. W tym celu udaje się do Wietnamu, by tam spotykając się z młodymi kobietami, przeprowadzić "test na miłość", który jak się później okazuje, przechodzi tylko uboga, niewykształcona i ciężko pracująca w charakterze sprzątaczki i pokojówki My, która dla polepszenia bytu swojej córce zdecyduje się na naprawdę wiele, nawet na ślub z nieznanym sobie obcokrajowcem. Nie przewiduje tylko jednego. Tego, że beznadziejnie zakocha się w mężczyźnie, który nie potrafi odwzajemnić jej uczuć.
"Test na miłość" to urocza i ciepła opowieść o niedopasowaniu społecznym i walce o prawdziwe szczęście i miłość. Zarówno Esme (bo takie imię po przyjeździe do Stanów przybrała My) jak i Khai, maja kłopoty z dostosowaniem się do reguł panujących w społeczeństwie. On z uwagi na swoja chorobę, ona z racji swojego niskiego pochodzenia i braku społecznej ogłady. Dla obojgu jednak ten związek jest wielką szansą na szczęśliwe, pełne miłości życie.
Helen Hoang ponownie opowiedziała nam o trudnym życiu ludzi z autyzmem, o ich wiecznej walce z niedopasowaniem i niezrozumieniem społecznym. Jednak w "Teście na miłość", nie poruszany jest tylko i wyłącznie problem autyzmu. Autorka na przykładzie głównej bohaterki chciała nam także przybliżyć zmagania z losem imigrantów, którzy przybywając do obcego kraju, mimo problemów z komunikacją i różnic kulturowych, krok po kroku próbują ciężką pracą budować swój amerykański sen, wierząc, że mimo przeszkód to im się uda.

Serdecznie polecam :)

OCENA: 7/10

Za możliwość przeczytania powieści dziękuję
 Wydawnictwu Muza11 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka mogłaby mnie wciągnąć. Lubię takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że powinna Ci się spodobać :)

   Usuń
  2. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

   Usuń
 2. Nie moja bajka, ale ciesze się, że Ty miło spędziłaś czas z lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to były miłe chwile :) pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 3. Jestem już po lekturze tej książki i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach poprzednią książkę autorki, jeśli się z nią polubię to na pewno sięgnę i po "Test na miłość" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie,a recenzja kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcę przeczytać coś tej autorki i nawet jedna książka już czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń